265 відгуків
+380 (66) 976-72-47
Привал

Що таке термобілизна? Принцип дії. Рекомендації по вибору

Що таке термобілизна? Принцип дії. Рекомендації по вибору
Що таке термобілизна? Термобілизна — це функціональне нижня білизна, основним призначенням якого є збереження тепла та/або відведення вологи з поверхні тіла.
Для чого термобілизна призначена? Термобілизна використовується як для повсякденного носіння, так і для занять спортом, полюванням, риболовлею, активним відпочинком і т. д.
Як працює термобілизна? Міститься в термобілизна повітря, стикаючись з тілом, нагрівається до комфортної температури. Таким чином, створюється захисна прошарок з теплого повітря між шкірою і холодної зовнішнім середовищем, виходить ефект збереження тепла.
При фізичному навантаженні шкіра людини виділяє вологу (піт), яка, накопичуючись в тканини звичайного білизни, знижує його теплоізоляційні властивості. На зігрівання і випаровування цієї вологи витрачається додаткова енергія.
Функціональне термобілизна відводить вологу від тіла. Захисна прошарок з теплого повітря між шкірою і зовнішньої холодної середовищем за рахунок різниці тиску виштовхує вологу з термобілизни. Це знижує тепловтрати організму в холодну погоду, додає відчуття комфорту і захищає організм від переохолодження і перегріву.
При інтенсивних фізичних навантаженнях і досить низьких температурах необхідні обидва властивості термобілизни — збереження тепла і відведення надлишкової вологи з поверхні шкіри.
Цього можна домогтися, використовуючи велику товщину тканини, певну комбінацію матеріалів, багатошарова будова білизни. В останньому випадку внутрішній шар відповідає за виведення вологи, а зовнішній — за збереження тепла і іноді, вбирання виведеного поту.
З чого зроблено термобілизна? Термобілизна може бути виконано з полістиролу, поліпропілену, вовни, бавовни або їх поєднання, і т. д. Повністю синтетичні матеріали краще відводять вологу, більш довговічні. Додавання бавовни або шерсті робить білизну більш комфортним, що більше підходить для повсякденного використання. Принцип дії термобілизни, його класифікація та властивості, рекомендації по вибору
Термобілизна відрізняється від звичайної білизни кращою здатністю акумулювати тепло між шкірою і тканиною, що дозволяє звести до мінімуму втрату тепла. Його можна формально розділити на три підвиди:
* **Теплозберігаюче термобілизна.** Інакше кажучи, гріє термобілизна, призначена для низького та середнього рівня фізичної активності при прохолодній, холодної або дуже холодній температурі зовнішнього середовища. Рекомендується до використання при будь-якій погоді, при необхідності утримання тепла, тобто коли треба зігрітися, залежно від індивідуальної переносимості організму людини. **Принцип дії.** Принцип дії дуже простий. Будь-яка тканина містить в собі певну верству або шар повітря. Безпосередньо стикаючись з тілом, повітря нагрівається до комфортної температури. Таким чином, створюється захисна прошарок між комфортною, теплою середовищем (ваше тіло) і холодної середовищем — зовнішньої. Чим більше прошарок, тим більше повітря в ній міститься, тим тепліше відчуває себе людина. Щоб максимально полегшити і зробити тонше термобілизна, часто використовується спеціальне об'ємне або пористу плетіння тканини. Це дозволяє збільшити об'єм міститься в тканини повітря, при цьому зробити білизна не занадто товстим і важким. При цьому треба розуміти, що в будь тканини неминуча певна втрата цього «теплозахисного» шару повітря, так як білизна дихає. Якщо білизна не буде дихати і буде надмірно щільним або герметичним, людина буде потіти, так як циркуляція повітря в тканини буде відсутнім або утруднена.
В залежності від складу тканини, її товщини і в'язки змінюється величина циркуляції повітря. Змінюючи її, ми добиваємося збільшення теплозбереження — більш тепле термобілизна (зменшення циркуляції повітря в тканини) або зменшення теплозбереження — більш легке термобілизна (збільшення циркуляції повітря тканини). Деякі синтетичні нитки є порожніми всередині, що дещо полегшує вагу тканини і збільшує термоізоляцію. Потрібно відзначити, що для поліпшення властивостей термобілизни, рекомендується одягати поверх термобілизни одяг, запобігає продування, таким чином, ми зменшує циркуляцію повітря в шарі термобілизни, що запобігає зайвому «видування» теплого повітря з тканини термобілизни.
* **Влаговыводящее (функціональне) термобілизна.**Це термобілизна має здатність виводити зайву вологу (піт) з поверхні шкіри. Як правило, термобілизна даного виду виготовляється з 100% синтетики. Використання спеціальних видів синтетики покращує властивості термобілизни з виведення вологи. Не має сенсу перераховувати всі види синтетики, що володіють такими властивостями. Назвемо лише найвідоміші з них: Coolmax, QuickDry, Thermolite Base, Polypropylene, Viloft, і багато, багато інших. **Принцип дії.** Принцип дії завжди залишається однаковим: між шкірою і тканиною і в самій тканині знаходиться, як ми з'ясували вище, повітря, нагріваючи від тіла. Таким чином, між шкірою і тканиною створюється зона теплого повітря. Нагріваючись, повітря розширюється і створюється зона підвищеного тиску. Температура зовнішнього середовища, що очевидно, явно нижче, тобто там знаходиться більш холодне повітря, інакше кажучи — зона зниженого тиску. Таким чином, тепле повітря, нагріте шкірою, спрямовується крізь тканину назовні, попутно прихопивши з собою випаровуються молекули поту. Таким чином у нас вийшов ефект виведення вологи. Згадаємо, що ми говоримо про синтетиці, яка є, як правило, негигроскопическим матеріалом, тобто не вбирає вологу, на відміну від натуральних тканин. Інакше кажучи, у функціональному термобілизна ми отримуємо покращений виведення вологи, істотне зменшення ефекту вбирання вологи, тобто намокання, за винятком певної конденсації, що в свою чергу призводить до помітно прискореного висихання тканини.
Все це разом робить функціональне термобілизна незамінним помічником усім, хто займається спортивною або фізичною діяльністю середньої і високої інтенсивності, з сильним потінням, що вимагає постійного виведення вологи з поверхні шкіри і запобігання або істотне скорочення часу висихання, тобто охолодження організму, після закінчення фізичних навантажень. Варто відзначити, що температура зовнішнього середовища не має принципового значення для процесу виведення вологи. У холодних умовах виводиться зайва волога, що дозволяє відчувати себе суші і комфортніше під час навантажень і не застудитися після їх закінчення. У жарких погодних умовах той же процес допоможе уникнути перегріву під час фізичних навантажень і, знову ж таки, переохолодження та застуди після їх припинення.
* **Теплозберігаюче + влаговыводящее термобілизна (гібридна).** Термобілизна поєднує два вищевказаних властивості, тобто та, що зігріває і влаговыводящее. **Принцип дії.** Тут не все так просто. Теплозбереження передбачає зменшення повітрообміну, а виведення вологи, навпаки, вимагає його збільшення. Іншими словами, якщо термобілизна дуже тепле, воно свідомо погано виводить вологу і навпаки. Здається, ми зайшли в глухий кут? Немає. По-перше, збільшивши товщину влаговыводящей тканини або зменшивши товщину теплозберігаючою тканини, ми можемо досягти певних компромісів між цими двома властивостями. Але є й інший, більш ефективний спосіб досягти дуже хороших результатів на обох фронтах — це використання двошарового термобілизни. У такому разі внутрішній шар, що прилягає до шкіри, робиться з влаговыводящей синтетики, а зовнішній шар з теплозберігаючого та/або влаговпитывающего шару, що може бути і синтетика, і бавовна і шерсть або їх змішані склади. У такому варіанті зовнішній шар гасить теплообмін, часто попутно вбираючи і виведену вологу. У такому разі ми отримуємо дві властивості в «одному флаконі». Залежно від процентного співвідношення, використовуваних матеріалів і товщини шарів ми можемо досягати практично будь-якого співвідношення властивостей термоізоляції і виведення вологи. Ми не розглядаємо в даній статті варіанти сторонніх домішок, що дозволяють поліпшити якість термобілизни на дотик, його розтяжність або довговічність. Це вже зовсім інша історія.
Бамбукове волокно
Бамбукове волокно виробляється за спеціальною запатентованою технологією з бамбука 3-4-річного віку, що росте в екологічно чистих районах Китаю. Процес виробництва бамбукового волокна заснований на обробці парою і кип'ятінні, тому він практично безвідходний і не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Вчені встановили, що бамбук має особливі природні функції: антибактеріальну і дезодорирующую. Результати тестів показують, що понад 70% бактерій, поміщені на бамбукове волокно, були знищені природним чином. Волокно з бамбука відрізняється незвичайною пористою структурою, яка допомагає боротися з потовиділенням, волога миттєво поглинається тканиною і випаровується. Крім цього, тканина здатна затримувати шкідливі ультрафіолетові випромінювання і це робить її незамінною для виробництва літнього одягу. Після технологічної обробки волокно має діаметр тонше людської волосини. Воно має округлу і гладку поверхню, не викликаючи ніяких подразнень на шкірі людини. Ця тканина легка, міцна, приємна тілу. Тому в літньому одязі комфортно в спеку, до того ж вона дуже зручна в носінні і пранні.
Перше в світі «соєве волокно» створено в Південній Кореї на основі переробки рослинних протеїнів бобів сої. По м'якості тканина з соєвих волокон не поступається шовку.
Создатели соевого волокна называют его «тканью нового столетия». Как утверждается, она экономична, поскольку примерно в три раза дешевле шелка, и полезна для здоровья человека. Благодаря содержанию в соевых бобах таких органических веществ, как сапонины и жирорастворимые витамины токоферолы, одежда из нового волокна предотвращает старение кожи. Ткань из волокон сои хорошо выводит влагу, при стирке не садится и не линяет, быстро сохнет, дарит ощущение комфорта и тепла. Так само як і бамбукове волокно, соєве володіє антибактеріальними і бактериостатичными властивостями, забезпечує захист від ультрафіолетового та електромагнітного випромінювання.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner