265 відгуків
+380 (66) 976-72-47
Привал

Як вибрати ролики?

Як вибрати ролики?
Навіть якщо ви вже щось пробували, наприклад, брали ковзани напрокат, сформували свої пристрасті до тієї або іншої моделі — обов'язково пробуйте ще, без поспіху, з належною увагою до кожної дрібниці. Пам'ятайте головне: якщо вашим ногам не буде комфортно і легко, ви ніколи не отримаєте ніякого задоволення від катання.
Метою покупки роликових ковзанів може бути «просто катання» або «катання з наворотами». Саме так ми виходимо на первинну класифікацію стилів катання — фітнес і агресив. До першого стилю відносять катання з розвитком швидкості і подоланням серйозних відстаней. Фітнес ділиться на катання для підтримки спортивної форми з елементами нескладних фігур, прогулянкове катання і швидкісне катання.
Агресив — це той стиль, який можна побачити в будь-якому телевізійному ролику з участю ролерів. Стрибки з трамплінів, ковзання по парапетів, перевороти і їзда по сходах — ось приблизний перелік трюків, якими старанно навчаються шанувальники агресивного стилю.
Кожний з перерахованих стилів пред'являє свої вимоги до технічних характеристик роликів. Ковзани для фітнесу — з більш великими колесами, більш довгою рамою, легкість і швидкість у них важливіше маневреності. Агресивні ролики — з маленькими колесами, короткими низькорозташованими рамами і підвищеними вимогами до міцності. Якщо ви визначитеся зі своїми уподобаннями за стилем, в будь-якому магазині вам запропонують найбільш підходящі для цієї моделі.
Комфортні ролики підбираються виключно приміркою різноманітних моделей і колодок. Швидкість в основному залежить від ніг ролера. Звичайно, існують спеціальні ковзани для швидкісного катання, але вони абсолютно не підходять для новачків. Якщо ви тільки починаєте, виберіть собі звичайну фітнес-модель і вчіться швидко кататися. Чим довше рама, тим складніше маневрувати і тим більше вміння потрібно для управління такими роликами. З чого починається примірка роликових ковзанів?
Як не дивно, з шкарпеток. Приміряти роликові ковзани потрібно в тих шкарпетках, в яких ви збираєтеся кататися. Зовсім не обов'язково купувати спеціальні роликові» шкарпетки, можна зупинитися на махрових бавовняних. Ніякої вовни і синтетики!
Для того, щоб правильно одягти роликові ковзани, спочатку слід постукати п'ятою незашнурованного коника об підлогу, коли нога зігнута в коліні і відкладена під ту лаву, на якій Ви сидите. В цьому випадку уявлення про розмір роликового ковзана буде найбільш вірним.
Надівши придивилася Вам пару, акуратно і ретельно все зашнуруйте і застебніть. Кожному фіксатора, скільки б їх не було, треба приділити увагу. Придивіться до конструкції — зручна вона, чи витримає багаторазове використання? Щільно в результаті зафіксований черевик на нозі? Добре сидить черевик:
* Не повинен створювати зон тиску на ногу, які можуть призвести до потертостей. * Нога не повинна бовтатися в черевику, так як це зменшує контроль в русі. * При максимальному відхиленні ноги назад пальці ноги повинні стосуватися передньої стінки черевика. * При максимальному нахилі ноги вперед нога не повинна вислизати з черевика, так як це призводить до втрати контролю. Надівши вперше роликові ковзани, можливо, Ви відчуєте якийсь дискомфорт, але це явище тимчасове, так як під час катання ролик прийме форму Вашої ноги.
Обов'язково спробуйте встати в роликах, прокотитеся пару кроків. Якщо при цьому п'ятка почала вільно ходити вгору-вниз, Ви як мінімум недостатньо затягнули п'ятковий ремінь, або це взагалі черевики не під Вашу ногу. Ніякої паніки це відкриття не повинно викликати: в сучасному різноманітті моделей обов'язково знайдеться щось більш підходяще для Вас. У будь-якому випадку, довга примірка і підбір куди приємніше, ніж процес лікування стертих ніг і розтягнутих зв'язок. Тільки після того, як Ви переконаєтеся, що ноги відчувають себе комфортно, ролики сидять щільно, не бовтаються, але і не перетискають ніг, сміливо сплачуйте покупку.
Не варто купувати ношені ролики. У таких ковзанах вже витрачені можливості формування, і черевик навряд чи сяде по нозі. Також потрібно пам'ятати про гігієнічному аспекті. Набагато краще дочекатися сезонного розпродажу. В кінці (серпень-вересень) або перед початком сезону (лютий-березень) Вам пощастить, і в магазинах Ви знайдете потрібний товар дешевше. Подібно багатьом іншим видам спорту, ринок роликових ковзанів ласий на стиль. Ви, таким чином, отримуєте можливість знайти стильні ковзани річної давності, але з вражаючою знижкою.
Також не радимо купувати ролики зі знімними ковзанами. Різниця з звичайними роликами в ціні мінімальна, зате є великий мінус: підошва черевика жорстка, і в результаті ходити в них дуже незручно. Зараз випуск таких роликів скорочується через падіння попиту на них. Єдиний плюс цих роликів в тому, що можна одягти на той самий черевик раму з лезом і кататися по льоду, але в попередні сезони рами з лезом в Росію не завозили.
Спочатку ролики робили з жорстким зовнішнім пластиковим черевиком і м'яким внутрішнім чобітком. Такі черевики можуть застібатися на кліпси або шнуруватися, або поєднувати обидва типи застібок. У деяких моделях шнурувався внутрішній черевик. Але кілька років тому з'явилася принципово нова концепція — Softboot — м'який черевик для роликових ковзанів, схожий на кросівок. У ньому немає зовнішньої оболонки і внутрішнього чобітка. Пористий матеріал забезпечує прекрасну вентиляцію і комфорт для ніг. Такі ролики продовжують зберігати форму і хороший обхват ноги навіть після тривалого катання, що доставляє скейтеру додаткове задоволення. Найбільш прогресивною є розробкою ортопедична база і нові, розроблені з урахуванням анатомії ноги, манжети, які забезпечують додатковий комфорт і бічну стійкість. І все це — незалежно від того, катаєтеся Ви на роликах в якості розваги чи використовуєте їх для інтенсивних тренувань. Кілька років тому багато фірм почали використовувати ідею м'якого черевика. Крім того, з'явилися ковзани з відстібними полозом. І наостанок про те, як правильно доглядати за роликами
В першу чергу потрібно дотримуватися правил експлуатації. Це означає, що не можна кататися під дощем, по калюжах і піску. Катання по воді та піску призводить до псування підшипників, що зменшує швидкість обертання коліс. Деталі, за якими треба стежити, — це колеса, підшипники і гальма. Зрідка необхідно проводити ротацію коліс з тим, щоб всі колеса зносилися рівномірно. Для ротації комплекту коліс Вам варто лише поміняти їх місцями. Схема заміщення залежить тільки від Вас. Деякі дотримуються постійної схеми (колесо 1-2, 2-3, 3-4 і т. д. ), інші експериментують і розміщують колеса так, щоб знос коліс розподілявся більш рівномірно. Робіть так, як Ви вважаєте зручним.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner